TOSUN SRUŠIO NADU ČEHA! Turska u osmini finala (VIDEO/FOTO)
Duel Tomaša Součeka i Hakana Čalhanoglua, Foto: EPA/ABEDIN TAHERKENAREH

EURO 2024

Izabranici Vinćenca Montele savladali rivala koji je od 20. minuta imao jednog igrača manje na terenu zbog crvenog kartona, odnosno dva žuta

Objavljeno: 23:00h
Veljko Petrović

Fudbaleri Turske pobedili su Češku sa 2:1 u poslednjem, trećem kolu F grupe Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Izabranici Vinćenca Montele prolaze u osminu finala sa druge pozicije, dok nominalni domaćini u Hamburgu završavaju EURO.

Prvi su zapretili Česi u petom minutu kada je pokušao Lukaš Provod, ali je odbranio Mert Gunok. Turci su odgovorili sedam minuta kasnije.

Arda Guler je raspalio po lopti, ali nedovoljno dobro, imala je kontra felš. David Jurašek tukao je bolje u 15. minutu, ali siguran je bio Gunok.

Šut Davida Jurašeka i odbrana Merta Gunoka
Šut Davida Jurašeka i odbrana Merta Gunokafoto: EPA/ROBERT GHEMENT

Česi su u 20. minutu ostali sa igračem manje jer je isključen Antonjin Barak zbog dva žuta kartona, a prvi je dobio u 11. minutu.

Gunok je intervenisao opet, sada posle pokušaja Adama Hložeka u 50. minutu, a 60 sekundi kasnije usledila je kazna Hakana Čalhanoglua za 0:1!

Provod je izveo prekid, a na drugoj stativi je gađao Ladislava Krejčija i našao ga je. Defanzivac je pokušao glavom, ali ponovo Gunok na mestu.

Kapiten Tomaš Souček izjednačio je u 66. minutu, a pogodak je potvrđen posle provere VAR tehnologije.

U 82. minutu su Česi preokrenuli, ali gol ne važi jer je prethodno faul napravio Jan Kuhta, tačnije koristio je ruke.

Čenk Tosun potvrdio je drugi trijumf na turniru u 95. minutu!